^Назад до Верху

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Дистанційне навчання - це мобільність

Дистанційне навчання - це сучасне навчання

Дистанційне навчання - це заощадження часу

Велика кількість дистанційних курсів

Дистанційне навчання - це сучасні технології

Get Adobe Flash player

Експерти з’ясували найбільш затребувані навички, котрі допоможуть влаштуватися на роботу претендентам на посади.

Описуючи вакансію і створюючи резюме, всі гравці ринку праці достатньо часто вказують певний набір навичок, при цьому, є ряд особистісних якостей, опис яких сьогодні сприймається як використання кліше.

Однак, ці soft-skills вказуються і роботодавцями, і здобувачами, що спрощує процес комунікації між ними під час працевлаштування.

У своєму новому дослідженні фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна вивчали, в яких професійних областях зустрічаються які навички.

Для того, хто шукає роботу, сьогодні важливо мати ряд так званих soft-skills – навичок і особистих якостей, які не мають прямого відношення до професії, але які допомагають в роботі з клієнтами, керівництвом і колегами.

Аналіз бази вакансій і резюме hh.ua показав, що є 5 поширених soft-skills. Вони перетинаються і у вакансіях, і в резюме.

Йдеться про такі особисті характеристики і навичках: креативність, бажання навчатися, стресостійкість, багатозадачність та вміння працювати у команді.
a1
Найбільш затребуваним, за останній період є стійкість до стресів. Цю вимогу, як важливу особистісну характеристику, компанії вказували в 37% випадків. Також керівники активно шукали співробітників, які вміють працювати у команді і креативити.

Що стосується претендентів, то і вони теж найчастіше вказували у резюме саме ці три якості – стресостійкість, креативність і вміння працювати у команді – 33%, 15% і 44% відповідно.

Якщо говорити про таких soft-skills, як багатозадачність і бажання вчитися, то вони були менш популярними і у вакансіях, і у резюме.

Якщо розглядати ці якості і характеристики у розрізі професійних сфер, то на вміння працювати у команді та стресостійкість найчастіше розраховують роботодавці від своїх співробітників у сфері рітейлу. Багатозадачність однаково була затребувана у таких галузях, як адміністративний персонал, ІТ, телеком, маркетинг, управління персоналом і продажі.

Бажання вчитися, не дивлячись на те, що найчастіше фігурує у вакансіях для молодих фахівців і фахівців без досвіду роботи, також бажане у сферах ІТ, телеком та продажах.

Креативність важлива для роботодавців, як для фахівців проф.сфери мистецтво і медіа, так і в сфері управління персоналом. Креативних рішень очікують не тільки у творчих напрямках діяльності підприємств, але і при виконанні повсякденних завдань.
a2
Є високий попит на стресостійких, креативних співробітників, які вміють працювати в команді, здатних координувати паралельно кілька проектів і завдань, а також мотивування вчитися і розвиватися. Відповідним чином реагують і здобувачі на запити роботодавців в своїх резюме. Вони намагаються вказати максимальну кількість навичок, що при цьому зменшує відмінність за сферами.

Тим не менш, деякі тенденції по необхідним для певних галузевих фахівців soft-skills спостерігаються. Так, претенденти на вакансію бухгалтера часто вказують багатозадачність. Менеджери з продажу говорять і про свою стресостійкость, і про вміння працювати в команді, що дуже відповідає вимогам, що висуваються до кандидатів в цій галузі. Креативними себе вважають фахівці маркетингу. А фахівці сфери IT, телеком відзначають готовність і бажання вчитися. Обов’язкові ТОП-5 soft skills сучасного IT-фахівця.
a3
Таким чином, фрази-кліше для підбору співробітників з потрібними якостями все ще актуальні. Стандартизований набір soft-skills може бути зручний у роз’ясненні специфіки діяльності, як з боку роботодавця, так і з боку претендента на вакансію. Він частково спрощує та оптимізує процес комунікації всіх гравців ринку праці. Разом з тим, акцент краще робити на ключовому переліку навичок і характеристик, наявність яких найбільше впливатиме на якісне виконання свого функціоналу співробітником.

При цьому, опис як вакансій, так і резюме не варто зводити до опису універсального фахівця, адже різні завдання вимагають різних людей, – зазначають експерти.

 

   Джерело:     http://informator.news/ukrajinski-robotodavtsi-nazvaly-najzatrebuvanishi-navychky-dlya-pretendentiv-na-vakansiji/