^Назад до Верху

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Дистанційне навчання - це мобільність

Дистанційне навчання - це сучасне навчання

Дистанційне навчання - це заощадження часу

Велика кількість дистанційних курсів

Дистанційне навчання - це сучасні технології

Get Adobe Flash player
 
Джерело: Сьогодні 
 
Тести будуть здавати і учні ПТУ, а для іноземних мов введуть два рівня складності
Традиційно на початку навчального року Міносвіти повідомило майбутнім випускникам дати проведення ЗНО та нововведення системи оцінювання. "Сегодня" з'ясувала, які зміни будуть в тестуванні в наступному році.

Терміни

Випускники зможуть зареєструватися на ЗНО-2018 з 6 лютого по 19 березня, а змінити невірно внесені дані – до 2 квітня. Вже 30 квітня всім учасникам відправлять особливі запрошення-перепустки з часом і місцем проведення тестів. Стежити за отриманням запрошення треба на своїй сторінці на сайті ЗНО. Основна сесія тестів стартує 22 травня і триватиме до 13 червня. Першим школярі здадуть тести з математики – 22 травня, наступним предметом стане українська мова та література – 24 травня. Далі пройде ЗНО з іспанської, німецької та французької мов – 29 травня. А ось англійську складатимуть в перший день літа – 1 червня. 4 червня випускники здадуть біологію, 6 червня – історію України, 8-го – географію, 11-го – фізику, а 13-го – хімію.

Результати з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології учасники ЗНО дізнаються до 15 червня, з інших предметів - до 21 червня.

Поки в МОН не повідомляють, коли пройде додаткова сесія, але обіцяють опублікувати її графік до 30 квітня наступного року. Але вже відомо, що реєстрація для участі в цій сесії пройде з 3 по 21 травня. Здавати додаткові тести зможуть учасники, які не змогли зареєструватися на основні, - це учасники АТО або школярі з Криму і неконтрольованих територій Донбасу.

Нововведення

У переліку предметів ЗНО-2018 НЕ БУДЕ російської мови. "Вузи не вимагають сертифіката ЗНО з російської, а тому немає необхідності фінансувати ці тести", – пояснили нам в Українському центрі оцінювання якості освіти. Відсутність необхідності здавати російську демонструє і звіт про реєстрацію на ЗНО-2017 – тести з російської здавали всього 3381 осіб (1,4% учасників). Крім того, для тестів з іноземних мов розробили два рівня складності. Перший, В1 – для дітей, які вивчали мову в школі на стандартному рівні, а другий, В2 – для тих, які вивчали поглиблено. Також тести будуть включати аудіювання – виконання завдань на слух. Крім школярів, в наступному році тести доведеться здавати і випускникам професійно-технічних навчальних закладів та коледжів. Для них ЗНО буде служити формою державної підсумкової атестації.

Також ЗНО-2018 планують адаптувати для дітей з обмеженими можливостями. Для школярів зі слабким зором хочуть надрукувати тести шрифтом Брайля, час виконання продовжити на півгодини і забезпечити їм додаткове освітлення. У МОН обіцяють врахувати і потреби дітей на інвалідних візках, обладнавши приміщення пандусами.

Онлайн-курси

Днями Міносвіти спільно з платформою Prometheus запустили онлайн-курси з підготовки до тестів з української мови та літератури, історії України та математики. Курси абсолютно безкоштовні. Після реєстрації на порталі відкривається доступ до конспектів лекцій, презентацій, тестів, а також онлайн-консультацій з учителями. У МОН наголошують, що курси стануть в нагоді всім випускникам, а також школярам з Криму і окремих регіонів Донбасу, у яких немає можливості підготуватися до ЗНО. Раніше для цієї категорії учнів подібні е-курси запустили на платформі moodle.mdu.in.ua Маріупольського держуніверситету. "Готуватися до ЗНО вдома – дуже зручно. І грошей платити не треба", – зазначила школярка з Донецька Кіра Сєдова.

Підготуватися за рік — можна

Хоча програма ЗНО включає в себе матеріали за шість років навчання, багато дітей лінувалися в школі, і починають готуватися до тестів тільки зараз. "В основному домовляються про підготовку за рік перед тестами, іноді навіть - за півроку", - розповіла нам репетитор з української мови та літератури Любов Тимофєєва. Вона вважає, що за цей час цілком можна вивчити програму. "Я не гарантую відмінною здачі ЗНО, але за умови, що дитина системно виконує всі завдання, можу обіцяти, що вона точно здасть", - зазначила Любов Миколаївна.

Ціни на послуги репетиторів в різних регіонах відрізняються. Найдорожча підготовка в столиці. Київські репетитори за одну годину заняття з української мови та літератури беруть в середньому 150-250 грн, а за математику - 150-300 грн. Трохи дешевше підготовка в Одесі - там один годину української мови або математики обійдеться в 100-200 грн. Ще вигідніші репетиторські розцінки у Львові і Дніпрі - там годинне заняття з підготовки до ЗНО коштує 60-150 грн.