^Назад до Верху

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Дистанційне навчання - це мобільність

Дистанційне навчання - це сучасне навчання

Дистанційне навчання - це заощадження часу

Велика кількість дистанційних курсів

Дистанційне навчання - це сучасні технології

Get Adobe Flash player

Більшість викладачів на своїх заняттях використовує найрізноманітніше програмне забезпечення. У зв’язку з цим вони зіштовхуються з проблемою розробки електронних навчальних матеріалів, які дозволяють продемонструвати в динаміці правила роботи і можливості програмного забезпечення, що вивчається. Як правило, у вирішенні цієї проблеми вони зупиняються на статичних копіях екранів (скриншотах) у різних режимах роботи програми, яка вивчається, супроводжуючи їх коментарями, що значною мірою повторює звичайні друковані видання. Такий підхід обумовлений більшою мірою технічними труднощами в розробці динамічних мультимедійних матеріалів, що ілюструють роботу програмного забезпечення, і більшість викладачів не може самостійно, без допомоги висококваліфікованих програмістів, підготувати подібні методичні матеріали.

  Найбільш ефективним є пояснення навчального матеріалу викладачами в режимі конференції: педагог демонструє те, що відбувається на його моніторі з ефектом відео в режимі реального часу.

  Як зробити подібне відео, на зразок навчального матеріалу, але з можливістю самостійного вивчення в будь-якому зручному для себе місці, темпі та без присутності викладача? Таке методичне забезпечення являється незамінним не тільки для дистанційного навчання, а й для заочної та денної форм навчання (під час проведення семінарів і лабораторних робіт в умовах обмеженого в часі вивчення). У навчальному процесі ефективно використовуються кращі традиційні та інноваційні методи, засоби й форми навчання, які базуються на комп’ютерних і телекомунікаційних технологіях. Навчальне відео – один із найпопулярніших методів навчання. І кращий цьому доказ – статистика пошукових інтернет-запитів: більше 25% припадає на відеосервіси (YouTube, RuTube та ін.). Навчальне он-лайн відео стає все більш доступним, щодня поповнюється новими інструкціями, але, на жаль, в мережі вкрай мало по-справжньому якісних навчальних відеоматеріалів.

  Сьогодні відеоуроки (відеоінструкції) з програм являются найбільш ефективними методами самоосвіти. У недалекому минулому людина, яка володіла Microsoft Power Point, була однією з найцінніших співробітників. Нещодавно безперечною альтернативою цьому продукту став Adobe Captivate – потужний інструмент зі створення професіональних проектів для електронного та віддаленого навчання, інтерактивних презентацій і різного мультимедійного контенту. Гнучкий та багатофункціональний запис (захват) екрану як і раніше залишається одним із ключових умінь програми.

  Додаток Adobe Captivate, розроблений компанією «Adobe», дозволяє без наявності спеціальних специфічних знань створювати динамічні мультимедійні навчальні матеріали, які демонструють роботу різних програмних додатків, супроводжуючи процес демонстрації звуковими і текстовими коментарями. Створений ролик може бути легко опублікований у мережі Інтернет. Програмний продукт Adobe Captivate дозволяє будь-якому педагогові створювати не лише відеоролики, але і тести, навчальні відеокурси, що модернізує та удосконалює освітній процес. Працювати в даній програмі дуже зручно, досить цікаво і не вимагаються знання в області програмування.

  Усім цим моментам і присвячений дистанційний курс «Створення дистанційних курсів за допомогою Adobe Captivate».